Virtuali realybė


195417-1024x590

“2016 was not ‘The Year of VR.’ It was the year of the start of VR.” — Kotaku

Kas tai?

Virtuali realybė – kompiuteriu sukurta aplinka, leidžianti pamatyti mums neįprastą, kitokią realybę. Užsidėję virtualios realybės akinius Jūs atitrūkstate nuo tos erdvės kurioje esate čia ir dabar. Vaizdas projektuojamas per du mažus lęšius.

Tik panorėję galite pamatyti gražiausias pasaulio vietas, aplankyti garsiausius muziejus ar net tapti filmo herojumi neatsikėlę nuo sofos.

Istorija

Virtualios realybės istorija nukelia mus į 1960 metus, kai kinematografas Morton Heilig, dabar vadinamas virtualios realybės tėvu, sukūrė pirmąjį virtualios realybės mechanizmą – Sensoramą. Šis virtualios realybės simuliatorius veikė naudodamas 3D vaizdus, kvapus, stereo garsą, vibruojančias kėdes ir vėjo gūsius. 

 

untitled

Virtuali realybė kasdien užima vis didesnę mūsų gyvenimo dalį. 2016 daugybė kompanijų diena iš dienos kūrė naujienas virtualios realybės sritije. Milijonai žmonių išbandė virtualią realybę pirmą kartą, ir tai – tik pradžia. 2017 metais žadamas dar didesni virtualios realybės bumas.

15727810_942342149233886_6800923242535059456_n

Tokioje produktų gausoje dažnas vartotojas gali susipainioti. Kaip išsirinkti produktą, kuris tinka būtent tau? Trumpai apžvelgsime šių dienų tendencijas:

Cardboard – popieriniai VR akiniai

Tai paprasčiausias ir pigiausias VR akinių tipas. Jie pagaminti iš kartono su pigiais lęšiais. Šis variantas puikiai tinka peržiūrėti 360 laipsnių nuotraukas ir video, tačiau tokie akiniai nėra patogūs, telefonas nesilaiko tvirtai, gali iškristi.

rqqbwz2ybhs2styyrrbz

 

Premium mobile VR – Aukštesnės klasės VR akiniai (mobiliesiems telefonams)

Tai – patobulintas akinių variantas. Telefonas įstatomas į tvirtesnį, plastikinį, dėklą, akiniai patogiai priglunda prie veido. Komplekte dažniausiai yra pultelis, kuris padeda perjungti video, su juo patogu žaisti žaidimus. Šių akinių kaina puikiai atitinka kokybę. 

1

 

Premium PC-Connected VR – Aukštesnės klasės VR akiniai (veikiantys su kompiuteriu)

Sony, HTC, Samsung ir kiti žinomi prekiniai ženklai kuria VR akinius skirtus naudoti kartu su kitais įrenginiais (žaidimų konsolėmis ar galingais kompiuteriais). Jų kaina gana didelė, tačiau jie turi begales papildomų priedų: keletos rūšių pultai, integruotas ekranas, ausinės – leidžia virtualiai realybei plėstis į dar pltesnius vandenis.

496913-htc-vive-pre

Daugiau nei VR arba Išplėstinė realybė

Išplėstinė realybė (angl. augmented reality) – realybės vaizdavimo, su pridėtiniais kompiuterinės grafikos elementais, būdas, leidžiantis gauti papildomą informaciją apie stebimą objektą. Vaizdas yra stebimas realiuoju laiku, naudojant vaizdo kamerą ir įrenginį, kuris prideda įvairius grafinius elementus.

Geriausiai pasaulyje žinomas išplėstinės realybės pavyzdys – žaidimas Pokemon GO. 

pikachu-pokemon-go-luzugames

Ką veikti?

Virtualios realybės akiniai tikrai nėra skirti vien žaidimams, kaip gali pasorodyti iš pirmo žvilgsnio. Štai keletas įdėjų kur galite panaudoti savo virtualios realybės akinius:

Žaidimai

Žinoma, Žaidimai yra plačiausiai išplėtota VR sritis. VR leidžia žaidimų dizaineriams nukelti žaidėjus į neįtikėtinas naujas erdves. Jie gali ištiesti rankas ir palieti juos supančius daiktus, apsižvalgyti aplink tiesiog pasukę galvą, nebereikia maigyti daugybės nepatogių mygtukų klaviatūroje ar žaidimų pultelyje.

maxresdefault

Pramogos

Nuo Holivudo filmų iki tiesiogiai transliuojamų koncertų ir spektaklių ar specialiai kurtų muzikinių klipų. Klausykite, žiūrėkite, šokite ant scenos kartu su atlikėjais. 

jaunt-1-730x312

Menai ir dizainas

Nuo šiol Jums nebereikia įsivaizduoti kaip kambarys atrodys nudažius jo sienas viena ar kita spalva. Taip pat galite stumdyti virtualius baldus ir augalus. Dizaineriai ir architektai kuria virtualias objektų vizualizacijas, leidžiančias įsivaizduoti kaip jie atrodys realioje erdvėje.

volvo-vr-with-microsoft-hololens-01-720x540

Mokymasis

Medicina, chemija, fizika, astronomija ir daugelis kitų dalykų: VR leidžia mokiniams tyrinėti pasaulį neišėjus iš klasės: jie gali keliauti į senovės Egiptą, pabandyti atlikti širdies operaciją ar keliauti į kosmoso platybes.

 

Turizmas ir tyrinėjimas

Virtualus turizmas – dar vienas nuostabus dalykas atsiradęs kartu su VR. Jūs galite pamatyti Paryžių, Marsą arba Negyvosios jūros dugną. Nesvarbu ar tai 360 laipsnių kamera nufilmuotas realus vaizdas ar kompiuteriu kurta 3D vizualizacija, per keletą sekundžių Jūs galite atsidurti netikėčiausiuose pasaulio kampeliuose. Vienas parasčiausių būdų tai padaryti  su Google Street View programėle.

Labai tikimės, kad jau greit ateis diena, kai VR pagalba galėsitme grįšti į savo atsiminimus ir vietas kuriose buvote, apsižvalgyti dar kartą ir pamatyti tai, ką galbūt pirmąjį kartą praleidote.

maxresdefault-1

Psihologija ir meditacija

VR gali tapti privačia erdve Jūsų mintims. Vieta – atsipalaiduoti ir pagalvoti. Tai taip pat gali būti puiki erdvė pajusti ir suprasti nepatogius dalykus. Jūs galite sužino kaip jaučiasi žmonės sergantys įvairiomis psihinėmis ligomis.

Įvairūs tyrimai parodė, kad VR įtraukia taip smarkiai, kad tai net gi galima naudoti kaip alternatyvą skausmą malšinantiems vaistams.

gmvr_montage_2

Nekilnojamas turtas ir apsipirkimas

Nusprendę įsigyti nekilnojamo turto kitame mieste ar valstybėje? Nuo šio apžiūrėti dominantį būstą galite neišėję iš namų.  

Kasdiena atsiranda vis daugiau internetinių rūbų parduotuvių, kurios siūlo pasimatuoti rūbus su VR akinių pagalba.

16-iris-vr-virtual-reality-architecture-vr-1

 

Tik nepamirškite grįžti į realybę!

Jūsų draugai iš Sponge 🙂